باغ گل‌های مشهد یکی از زیبا ترین باغ‌ها و پارک‌های گل در سطح کشور می‌باشد. طراحی فیزیکی باغ گل‌های مشهد بر پایه گل بنفشه بوده به گونه ای که اگر دقت کنید گل بنفشه از هشت گلبرگ تشکیل شده و باغ گل‌ها نیز مانند بنفشه ای است که هر گلبرگ آن یک مجموعه گل را در خود دارد، مانند باغ گل‌های صخره ای، باغ رز، باغ گیاهان پوششی، باغ گل‌های پیازی، گل‌های فصلی، گل‌های دارویی، گل‌های برکه ای . قابل ذکر است که در باغ گل‌ها مشهد در هر فصل از سال گل‌ها و گیاهان متناسب با همان فصل نیز کاشته می شود. وسعت باغ گل‌های مشهد در حدود سه هکتار می باشد. علاوه بر فضای گل کاری شده در باغ گل‌های مشهد امکانات دیگری از قبیل آبنما، آمفی تئاتر روباز، محوطه مخصوص بازی کودکان، گلخانه آموزشی برای دانشجویان و دانش پژوهان و برکه ای (استخری) که در آن انواع نیلوفر آبی کاشت می‌شود نیز فراهم است. انواع گل‌های این برکه شامل نیلوفر آبی سفید که گل‌های سفید آن در مرداد و شهریور باز می‌شود، نیلوفر آبی زرد که برگ‌های آن بشکل قلب و گل های زردی دارد، نیلوفر آبی پیگمه که گل‌های متعدد سفید دارد، نیلوفر آبی معطر که گل‌های سفید و یا صورتی رنگ دارد و اصالتا برای آمریکای شمالی می‌باشد، نیلوفر آبی صورتی سوئدی و نیلوفر آبی روشن می‌باشند که تمامی این نیلوفر‌ها گل‌هایشان در اواخر بهار تا اوایل پائیز ظاهر می‌شوند و بویی ملایم و مطبوع در فضا ایجاد می‌کنند. علاوه بر نیلوفر آبی در برکه باغ گل‌ها سنبل آبی نیز وجود دارد که بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جنوب آمریکاست. همچنین در برکه آن ماهی کوی نیز زیست می کند. باغ گل‌ها همه روزه از ساعت ۹ الی ۲۳ آماده بازدید می‌باشد.

آدرس: مشهد، بلوار معلم، بین معلم ۷۱ و ۷۳، باغ گل‌های مشهد

باغ گل های مشهد

  • مشاهده موقعیت باغ گل‌ها روی نقشه مشهد

باغ گل های مشهد

باغ گل های مشهد

باغ گل های مشهدباغ گل‌های مشهد یکی از زیبا ترین باغ‌ها و پارک‌های گل در سطح کشور می‌باشد. طراحی فیزیکی باغ گل‌های مشهد بر پایه گل بنفشه بوده به گونه ای که اگر دقت کنید گل بنفشه از هشت گلبرگ تشکیل شده و باغ گل‌ها نیز مانند بنفشه ای است که هر گلبرگ آن یک مجموعه گل را در خود دارد، مانند باغ گل‌های صخره ای، باغ رز، باغ گیاهان پوششی، باغ گل‌های پیازی، گل‌های فصلی، گل‌های دارویی، گل‌های برکه ای . قابل ذکر است که در باغ گل‌ها مشهد در هر فصل از سال گل‌ها و گیاهان متناسب با همان فصل نیز کاشته می شود. وسعت باغ گل‌های مشهد در حدود سه هکتار می باشد. علاوه بر فضای گل کاری شده در باغ گل‌های مشهد امکانات دیگری از قبیل آبنما، آمفی تئاتر روباز، محوطه مخصوص بازی کودکان، گلخانه آموزشی برای دانشجویان و دانش پژوهان و برکه ای (استخری) که در آن انواع نیلوفر آبی کاشت می‌شود نیز فراهم است. انواع گل‌های این برکه شامل نیلوفر آبی سفید که گل‌های سفید آن در مرداد و شهریور باز می‌شود، نیلوفر آبی زرد که برگ‌های آن بشکل قلب و گل های زردی دارد، نیلوفر آبی پیگمه که گل‌های متعدد سفید دارد، نیلوفر آبی معطر که گل‌های سفید و یا صورتی رنگ دارد و اصالتا برای آمریکای شمالی می‌باشد، نیلوفر آبی صورتی سوئدی و نیلوفر آبی روشن می‌باشند که تمامی این نیلوفر‌ها گل‌هایشان در اواخر بهار تا اوایل پائیز ظاهر می‌شوند و بویی ملایم و مطبوع در فضا ایجاد می‌کنند. علاوه بر نیلوفر آبی در برکه باغ گل‌ها سنبل آبی نیز وجود دارد که بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جنوب آمریکاست. همچنین در برکه آن ماهی کوی نیز زیست می کند. باغ گل‌ها همه روزه از ساعت ۹ الی ۲۳ آماده بازدید می‌باشد.

آدرس: مشهد، بلوار معلم، بین معلم ۷۱ و ۷۳، باغ گل‌های مشهد

باغ گل های مشهد

  • مشاهده موقعیت باغ گل‌ها روی نقشه مشهد

باغ گل های مشهد

باغ گل های مشهد

باغ گل های مشهددیدگاه‌ها  

+1 # masi 1396-03-11 10:28
:cry: :o :-x
افتضاح بود
فضای کوچیک نه پرسنل خوب نه نیمکت نه آب نه بوفه هیچییییییی
گلها اغلب پلاسیده
گررررررم
اصلا توصیه نمیکنم
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
+1 # سارا 1395-08-29 09:08
پارک خوبیه اما اشکال مهمش اینه که نیمکت برای نشستن نداره. گرچه دلیل این کار رو این موضوع عنوان کردن که مردم از این پارک به حالت پیک نیک استفاده نکنن، اما باز هم جانمایی چند تا نیمکت ضروریه. برای جلوگیری از بردن وسیله به داخل پارک هم به سادگی میشه راهکارهایی درگیر گرفت.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

نوشتن دیدگاه

اگر تجربه بازدید از این مکان را داشته اید از شما خواهشمندیم تجربه خود را با دیگران در میان بگذارید. از شما استدعا داریم مزایا و معایب آن را صادقانه با ذکر مورد و دلیل ذکر کرده و پیشنهادات خود را برای استفاده بهتر سایرین در اختیار کاربران سایت قرار دهید. خواهشمندیم نظرات خود را با فونت فارسی بنویسید.
پیشاپیش بابت به اشتراک گذاری تجربیاتتان از شما سپاسگذاریم.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشهد اینفو

راهنمای سفر و اطلاعات شهری مشهد

Copyright © 2017 Mashhad info All Rights Reserved

   به شبکه های اجتماعی مشهد اینفو بپوندید گوگل پلاس مشهد اینفو تلگرام مشهد اینفو