مسافران شهر مشهد علاوه بر زیارت حرم امام رضا (ع) در اوقات فراغت خود می‌توانند از تفریحات و سرگرمی‌ها و امکانات تفریحی شهر مشهد که بعضا همانند پارک‌های آبی در خاورمیانه بی نظیر می‌باشند استفاده کنند. در این صفحه بهترین مراکز تفریحی مشهد به همراه آدرس و موقعیت آنها بر روی نقشه جمع آوری شده‌اند.

  

پارک‌های آبی شهر مشهد

سرزمین موج‌های خروشان مشهد

جدیدترین پارک آبی شهر مشهد، مجموعه تفریحی سرزمین موج‌های خروشان است که تمامی رکوردها را شکسته و به نظر می‌رسد بهترین انتخاب برای سپری کردن اوقاتی خوش در شهر مشهد می‌باشد. طبق اطلاعات منتشر شده این مجموعه با مساحتی در حدود ۳۰،۰۰۰ متر بزرگترین در نوع خود در جهان بوده و با ارتفاع سقف ۴۰ متر دارای ۴ سرسره سقوط آزاد ۲۴ متری می‌باشد. یکی از ویژگی‌های مهم مجموعه سرزمین موج‌های خروشان ...

آدرس مجموعه موج‌های خروشان: مشهد - کیلومتر ۲ جاده شاندیز - سرزمین موج‌های خروشان

ادامه مطلب...

سرزمین موج‌های آبی مشهد

پارک آبی سرزمین موج‌های آبی مشهد در قاسم آباد، بلوار اندیشه، نبش اندیشه ۸۳ ساخته شده و از بزرگترین پارک‌های آبی خاورمیانه محسوب می‌شود، سرسره "تاپسی توروی" این مجموعه، برنده بهترین سرسره آبی سال ۲۰۱۰ از طرف انجمن پارک‌های آبی جهان است. سرزمین موج‌های آبی مشهد دارای امکانات و تفریحات زیر است :

سرسره‌های آهسته، سرسره‌های سرعتی، سرسره پیچشی، سرسره موج، سرسره تاپسی توروی، سرسره تویستر، چاله ...

آدرس مجموعه موج‌های آبی: مشهد - قاسم آباد - بلوار اندیشه - نبش اندیشه ۸۳

ادامه مطلب...

پارک آبی ایرانیان مشهد

پارک آبی ایرانیان دارای سینمای ۵ بعدی آبی بوده، همچنین برای اولین بار در ایران امکانات موج سواری در مجموعه پارک آبی ایرانیان مشهد فراهم شده و دارای سرسره‌های مختلف آهسته، سرعتی، رنگین کمان، پیچشی، موج و چاله فضایی و نیز استخر موج و رودخانه خروشان، سونا و جکوزی نیز می‌باشد. برای رفتن به پارک آبی ایرانیان می‌توانید با مترو مشهد به ایستگاه پارک ملت ابتدای بلوار امامت مراجعه کرده و از آنجا به راحتی با...

آدرس مجموعه آبی ایرانیان: مشهد - قاسم آباد - بلوار حجاب - نبش حجاب۸

ادامه مطلب...

پارک ساحلی آفتاب مشهد

پارک ساحلی آفتاب مشهد در انتهای بلوار خیام شمالی- ميدان بهارستان- جنب الماس شرق ساخته شده و جزء بزرگترین پارک‌های آبی طبقاتی در دنیا است و امکاناتی از قبیل سه استخر مجزا برای آقایان، بانوان و استخرVIP،  سرسره سرعت به ارتفاع ۱۸متر و سرسره آهسته به ارتفاع ۱۵ متر، سرسره پیچ به ارتفاع ۱۸متر و سرسره دوقلویی به ارتفاع ۱۸متر دارد. ارتفاع چاله فضایی پارک ساحلی آفتاب مشهد ۱۷ متر و استخر موج پارک ساحلی آفتاب ۳۵ متر است و دارای رودخانه‌ای به طول ۱۷۰ متر و...

آدرس مجموعه آبی پارک ساحلی آفتاب: مشهد - انتهای بلوار خیام شمالی - میدان بهارستان - جنب الماس شرق

ادامه مطلب...

پارک‌های شهر مشهد

پارک ملت مشهد

پارک ملت یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های شهر مشهد می‌باشد و با وسعت تقریبی ۷۲هکتار جزء وسیعترین و مهمترین بوستان‌ها در محدوده شهر مشهد می‌باشد. پارک ملت مشهد در حاشیه بزرگراه وکیل آباد و در غرب شهر مشهد می‌باشد. پارک ملت مشهد دارای امکانات بهداشتی، مسجد، شهر‌بازی، میادین ورزشی، مجتمع فرهنگی - هنری امام رضا، کتابخانه و استخر شنا می‌باشد. چرخ و فلک بوستان ملت مشهد بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه و هجدهمین چرخ و فلک مرتفع جهان می‌باشد. ایستگاه قطار شهری پارک ملت دسترسی مسافران را به این پارک سهولت می‌بخشد.

ادامه مطلب...

پارک پردیس قائم  مشهد

پارک پردیس قائم مشهد دارای گونه‌های گیاهی متنوع و بسیار است، همچنین دارای ساختمان موزه ایرانی، آلاچیق و آب‌نماهای موزیکال و همچنین مکانی برای بازی‌های کامپیوتری دارد. پارک پردیس قائم مشهد از شمال به شهرک امام هادی و از شرق به بلوار توس و از غرب به باغ آستان قدس رضوی محدود است و پارک پردیس قائم در شمال شهر مشهد قرار دارد. مساحت این پارک ۱۶۳۹۲۶ متر‌مربع می‌باشد.

ادامه مطلب...

پارک میرزا کوچک خان مشهد

پارک میرزا کوچک خان مشهد در نزدیک حرم امام رضا (ع) قرار دارد و مکانی بسیار دلنشین برای زائرین محسوب می‌شود. وسعت پارک میرزا کوچک خان مشهد ۳۲۳۲۵ متر مربع می‌باشد. پارک میرزا کوچک خان دارای زمین‌های ورزشی، کتابخانه عمومی کودکان و نوجوانان ،استخر شنا و شهر‌بازی می‌باشد. پارک میرزا کوچک خان مشهد در حاشیه خیابان دانش شرقی و در نزدیکی بازار رضا و ضلع جنوب غربی میدان ۱۷ شهریور قرار دارد.

ادامه مطلب...

پارک امت مشهد

وسعت پارک امت مشهد در حدود ۳۰۳۰۰ متر‌مربع است. پارک امت مشهد در انتهای خیابان شهید مفتح (سی متری طلاب) قرار دارد. پارک امت مشهد نیز دارای امکانات رفاهی، تفریحی و بهداشتی است و دارای شهربازی برای استفاده کودکان و نوجوانان است.

ادامه مطلب...

باغ ملی مشهد

بوستان باغ ملی مشهد که از پارک‌های قدیمی و زیبای مشهد است. باغ ملی مشهد در سال ۱۳۴۵ توسط حسین ملک به شهرداری مشهد واگذار شده است. باغ ملی مشهد دارای مجموعه‌ای برای بازی کودکان نیز می‌باشد. باغ ملی مشهد در یکی از خیابان‌های قدیمی مشهد به نام امام خمینی (ارگ) قرار دارد. انتهای خیابان جنت مشهد که بازار معروف جنت در آن قرار دارد نیز به خیابان امام خمینی و باغ ملی مشهد منتهی می‌شود.

ادامه مطلب...

پارک بزرگ وحدت مشهد

پارک وحدت بزرگترین پارک در مشهد می‌باشد. پارک بزرگ وحدت به وسعت ۲۰ هکتار در حاشیه بلوار وحدت در شرق مشهد قرار دارد. پارک بزرگ وحدت مشهد دارای امکانات سیاحتی، تفریحی و ورزشی همچون فضای سبز، دریاچه مصنوعی، آب‌نما و آبشار، تئاتر و سینما‌های تابستانی و امکانات ورزشی از قبیل سکوهای تنیس روی میز، شطرنج، زمین‌های ورزشی و زمین اسکیت و … می‌باشد. پارک بزرگ وحدت جزء مناطق گردشگری مشهد هم می‌باشد. پارک وحدت همواره محل استراحت و تفریح شهروندان مشهدی و زائران است.

ادامه مطلب...

پارک بانوان (حجاب) درشهر مشهد

پارک حجاب مشهد که اولین پارک بانوان مشهد محسوب می‌شود، در حاشیه هدایت غربی، ستادی در شهر مشهد واقع است. پارک حجاب مشهد با زیربنایی در حدود دوازده هکتار، برای بانوان مشهد و ایجاد تحرک بیشتر و ایجاد فضایی برای ورزش بانوان در شهر مشهد ساخته شد. دوچرخه، اسکیت، لوازم ورزشی، زمین ورزش کودکان و بوفه از امکاناتی است که در پارک حجاب وجود دارد. همچنین در قسمتی از ...

ادامه مطلب...

پارک کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی مشهد در انتهای خیابان کوهسنگی قرار دارد. پارک کوهسنگی از مشهورترین و زیبا‌ترین مکان‌های گردشگری و تفریحگاه‌های شهر مشهد وجود دارد. در پارک کوهسنگی مشهد، استخری بزرگ وجود دارد و تلفیق آب و منظره کوهسنگی در میان پارک و فضای سبز پارک منظره‌ای زیبا و فضایی دل انگیز پدید آورده است. گلکاری‌ها و درختکاری‌های کوه سنگی، بر زیبایی آن افزوده است. البته بازار هنر از دیگر جلوه‌های پارک کوهسنگی می‌باشد.

ادامه مطلب...

پارک‌های جنگلی شهر مشهد

پارک بزرگ انقلاب (پارک جنگلی طرق) در مشهد

پارک بزرگ انقلاب در نزدیکی پلیس راه در دروازه ورودی شهر مشهد در مسیر تهران قرار گرفته است. در واقع پارک جنگلی طرق در حاشیه جنوب شرقی شهر مشهد است و یکی از بزرگترین اماکن اسکان و ارائه خدمات به زائران و شهروندان می‌باشد.

ادامه مطلب...

پارک مینیاتور مشهد

پارک مینیاتور مشهد به عنوان اولین بوستان مینیاتور شرق کشور در منطقه ۱۲ شهر مشهد افتتاح شده است. قرار است در پارک مینیاتور شهر مشهد در حدود ۵۸ ماکت از آثار باستانی و فرهنگی کشور ایران در ابعاد کوچک ساخته شود که البته در هنگام افتتاح پارک تنها ۹ ماکت از تخت جمشید، آرامگاه فردوسی، آرامگاه عطار، پل خواجو، فرودگاه مشهد، ایستگاه راه آهن مشهد، باغ شاهزاده ماهان، سد کارون و روستای کندوان ساخته شده و موجود می‌باشد.

ادامه مطلب...

پارک جنگلی وکیل آباد در مشهد

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد از زمان وقف آن توسط حسین ملک مالک این باغ در سال چهل و هشت از تفریحگاه‌های مهم مشهد به شمار می‌رود. پارک جنگلی وکیل آباد مشهد خوش آب و هوا و خوش منظره است و دارای رودخانه‌های فصلی بوده و آب درختان آن توسط قنات وکیل آباد تامین می‌شود که سرچشمه این قنات بند گلستان است. مساحت پارک وکیل آباد مشهد که در قدیم به باغ وکیل نیز مشهور بوده است، بیش از ۷۰ هکتار می‌باشد و جزء ییلاقات عمومی شهر مشهد محسوب می‌شود که در فاصله ۸ کیلومتری شمال غرب مشهد واقع شده است. پارک وکیل آباد با واقع شدن مجاور ییلاق خوش آب و هوا و معروف طرقبه و با امکاناتی که سال‌های اخیر به آن اضافه شده است از جمله بوفه و رستوران، تاسسیات بهداشتی و وسایل بازی و نوسازی استخرها و کف سازی پارک با مصالح طبیعی از تفریحگاه‌های شلوغ و پر طرفدار مشهد به شمار می‌رود. شهربازی ...

ادامه مطلب...

پارک‌های کوهستانی شهر مشهد

پارک (کوهستانی) خورشید در مشهد

پارک کوهستانی خورشید که به بام مشهد نیز مشهور می‌باشد، در انتهای بلوار هاشمیه مشهد واقع شده و با وسعتی در حدود ۴۰۰ هکتار بزرگترین پارک کوهستانی مشهد می‌باشد. پارک خورشید که بزرگترین پارک کوهستانی شهر مشهد می‌باشد به علت واقع شدن در ارتفاعات هاشمیه دارای منظره بسیار زیبا از شهر مشهد به خصوص در شب می‌باشد. پارک خورشید مشهد تنها پارکی است که می‌توان با اتومبیل به داخل آن رفت دارای آلاچیق، باربیکیو، ...

ادامه مطلب...

کوهستان پارک شادی در مشهد (شهربازی مشهد)

پارک کوهستانی شادی در انتهای بلوار وکیل آباد مشهد به وسعت ۱۸ هکتار ساخته شده و در واقع تفرجگاهی چند منظوره است و دارای شهر‌بازی، موتور سواری، آبشار، تاب کودک، گاو وحشی، قایقرانی، کالسکه سواری، تاپ خانواده و کودک، دستگاه‌های طوفان و بسیاری دیگر از بازی‌ها و سرگرمی‌ها، برای کوچک و بزرگ می‌باشد بیشتر کسانی که به مشهد مسافرت میکنند برای سرگرمی از این پارک دیدن می‌کنند از خصوصیات ویژه پارک شادی داشتن اورژانس و نمازخانه، رستوران، استراحتگاه‌های خانوادگی، فروشگاه‌های مختلف، تعمیرگاه و پارکینگ می‌باشد.

ادامه مطلب...

شهربازی سرپوشیده سرزمین عجایب مشهد

شهربازی سرزمین عجایب مشهد یک شهربازی سرپوشیده در مجتمع تجاری تفریحی الماس شرق واقع در انتهای بلوار خیام شمالی مشهد است. سرزمین عجایب الماس شرق بزرگ‌ترین شهربازی سرپوشیده مشهد به حساب می‌آید. چهار فصل بودن مجموعه سرزمین عجایب مشهد با توجه به سرپوشیده بودن آن و نزدیکی به مراکز خرید بزرگ مشهد (الماس شرق، وصال، مروارید شرق) از مزایای آن به شمار می‌رود.

ادامه مطلب...

 

سینما پنج بعدی در مشهد

بی جهت نیست مجتمع تجاری تفریحی الماس شرق به یکی از پر طرفدارترین محل‌های سرگرمی و تفریح و خرید برای شهروندان مشهد و زائران تبدیل شده است. یکی دیگر از تفریحات الماس شرق سینمای پنج بعدی این مجتمع می‌باشد که می‌تواند برای کودکان و البته بزرگسالان جذاب باشد.

ادامه مطلب...

پیست اسکی در مشهد

پیست اسکی شیرباد در استان خراسان رضوی اولین و تنها‌ترین پیست اسکی در منطقه شرق کشور می‌باشد. مساحت پیست اسکی شیرباد ۵۰ هکتار می‌باشد و در ارتفاع سه هزار و ۳۱۰ متر ساخته شده و به علت ارتفاع زیاد آن در بیشتر فصل‌های سال برف‌گیر است. پیست اسکی شیرباد در روستای دولت آباد مشهد و در ارتفاعات قله‌ی مرتفع شیرباد می‌باشد.

ادامه مطلب...

پیست اسکی روی یخ (پاتیناژ) در مشهد

بزرگترین پیست اسکیت روی یخ مشهد در بلوک پنجم مرکز تعطیلات سرگرمی و خرید پدیده شاندیز در مشهد ساخته شده است. پاتیناژ از ورزش‌های زمستانی است که بیشتر در کشورهای سردسیر معمول است. پاتیناژ یا اسکیت روی یخ حرکت و حفظ تعادل با کفش مخصوص بر روی یخ و انجام حرکات مختلف است. پیست پاتیناژ پدیده توسط یک شرکت هلندی طراحی شده است بزرگترین پیست اسکیت روی یخ سرپوشیده خاورمیانه است که با متراژ...

ادامه مطلب...

باغ وحش وکیل آباد مشهد

تنها باغ وحش مشهد و استان خراسان رضوی باغ وحش وکیل آباد است که در مجاورت پارک جنگلی وکیل آباد قرار دارد و دارای حیوانات گوشتخوار، علف‌خوار، آبزی، خزنده و پرندگان مختلف است. باغ وحش وکیل آباد در جنوب غربی مشهد ساخته شده است.

ادامه مطلب...

 بند گلستان

بند گلستان مشهد، در دوران تیموری ساخته شده است. بند گلستان در ۱۲ کیلومتری غرب مشهد و در حدود ۴کیلومتری طرقبه واقع شده است. در فضای اطراف سد گلستان رستوران و قهوه خانه وجود دارد و همچنین می‌توان در دریاچه سد قایقرانی کرد.

ادامه مطلب...

باشگاه‌های سوارکاری مشهد

حتی اگر قصد سوارکاری ندارید و از علاقمندان این ورزش مفرح هم نیستید، باز هم حضور در یکی از باشگاه‌های اسب سواری و سوارکاری در مشهد و بازدید از اسب‌های زیبا و تجربه فضای آرامش بخش آن را به شما توصیه می‌کنیم! در مشهد برای بازدید از اسب‌های زیبا، سوارکاری و حتی آشنایی کودکان با پونی‌ها (نژادی زیبا از اسب‌ها که جثه کوچکی دارند) محل‌های مناسبی وجود دارد. 

ادامه مطلب...

باغ پرندگان مشهد

      

باغ پرندگان موجود در منطقه گردشگری تجاری سپاد در شهر مشهد تنها و اولین باغ پرندگان منطقه شرق کشور می‌باشد که با هزینه بالغ بر نهصد میلیون در شهر مشهد ساخته شده است . در باغ پرندگان مشهد انواع پرندگان با گونه‌های کمیاب ایرانی، آسیایی و

ادامه مطلب...

پارک علمی پروفسور بازیما مشهد

یکی از متفاوت‌ترین و موفق‌ترین انواع مراکز تفریحی در جهان، پارک‌های موضوعی هستند. این پارک‌ها علاوه بر ویژگی‌های ماجراجویانه، هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده -که در شهربازی‌ها نیز یافت می‌شود- به موضوع‌دهی تمامی اجزا و فعالیت‌های خود می‌پردازند و از روش‌های داستان‌گویی جذاب بهره می‌برند. 

پارک علمی تفریحی پروفسور بازیما به‌عنوان اولین پارک علمی تفریحی در ایران و سومین پارک سفر به درون بدن انسان در دنیا (پس از کورپوس هلند و سنگاپور) مجموعه ای متفاوت از سرگرمی، هیجان و مطالب علمی جالب برای خانواده‌ها است. در پارک پروفسور بازیما مشهد سوار بر ماشین زمان شده و به سفری یک ساعته از ابتدای خلقت جهان تا به امروز می‌رویم، از کنار آتشفشان‌ها و دایناسورها عبور کرده و ... 

ادامه مطلب...

پیست موتور کراس مشهد

افرادی که علاقه مند به سوار شدن به موتور کراس در شهر مشهد هستند می‌توانند به پیست موتور کراس مشهد مراجعه کنند. در پیست موتور کراس مشهد نیاز نیست که افراد مراجعه کننده حتما گواهینامه داشته باشند زیرا مربیانی در پیست حضور دارند و به افراد آموزش می‌دهند. البته قابل ذکر می‌باشد که

ادامه مطلب...

پیست دوچرخه سواری مشهد

در شهر مشهد برای دوچرخه سواری آقایان و بانوان پیست دوچرخه سواری ساخته شده که جزء پیست‌های باکیفیت در کشور می‌باشد و در واقع دومین پیست دوچرخه سواری در کشور، پیست دوچرخه سواری ثامن الائمه مشهد می‌باشد که  در آن مسابقات کشوری و حتی مسابقات بین المللی

ادامه مطلب...

باغ گلها مشهد

باغ گل‌های مشهد یکی از زیبا‌ترین باغ‌ها و پارک‌های گل در سطح کشور می‌باشد. طراحی فیزیکی باغ گل‌های مشهد بر پایه گل بنفشه بوده به گونه‌ای که اگر دقت کنید گل بنفشه از هشت گلبرگ تشکیل شده و باغ گل‌ها نیز مانند بنفشه‌ای است که هر گلبرگ آن یک مجموعه گل را در خود دارد، مانند باغ گل‌های صخره‌ای، باغ رز، باغ گیاهان پوششی، باغ گل‌های پیازی، گل‌های فصلی، گل‌های دارویی، گل‌های برکه ای. قابل ذکر است که در باغ گل‌ها مشهد در هر فصل از سال گل‌ها و گیاهان

ادامه مطلب...

باغ ملک آباد مشهد 

باغ ملک آباد بزرگترین شش تنفسی شهر مشهد است و نقش بسیاری در تصفیه هوای شهر مشهد دارد. وسعت کلی باغ ملک آباد در حدود ۲۸۳۷۷۰۰ متر‌مربع است و در حدود ۵۲ هکتار از باغ ملک آباد فضای سبز، درخت کاری و جنگل کاری شده است و در حدود ۱۰ هکتار آن نیز زمین آماده کشت می باشد و ۸ هکتار آن نیز جهت خزانه و در حدود ۱۸۳ هکتار از باغ ملک آباد مشهد دارای انواع درختان میوه از قبیل گلابی، سیب و

ادامه مطلب...

پارک ملی چهل بازه مشهد

پارک ملی چهل بازه مشهد یکی از پروژه‌های عظیم ملی کشور می‌باشد که در شهر مشهد در حال ساخت و تکمیل شدن است. پارک چهل بازه مشهد دارای وسعتی در حدود ۱۱۵ هکتار است و رودخانه‌ی چهل بازه نیز از وسط آن عبور کرده و بر زیبای پارک افزوده است. پارک چهل بازه مشهد از نظر وسعت و پالایش آلاینده‌های هوای شهر با پارک جنگلی وکیل آباد رقابت خواهد کرد. پارک چهل بازه مشهد جزء پروژه‌های تفریحی و گردشگری شهر مشهد نیز قرار گرفته است. پارک چهل بازه مشهد دارای

ادامه مطلب...

 

مسافران شهر مشهد علاوه بر زیارت حرم امام رضا (ع) در اوقات فراغت خود می‌توانند از تفریحات و سرگرمی‌ها و امکانات تفریحی شهر مشهد که بعضا همانند پارک‌های آبی در خاورمیانه بی نظیر می‌باشند استفاده کنند. در این صفحه بهترین مراکز تفریحی مشهد به همراه آدرس و موقعیت آنها بر روی نقشه جمع آوری شده‌اند.

  

پارک‌های آبی شهر مشهد

سرزمین موج‌های خروشان مشهد

جدیدترین پارک آبی شهر مشهد، مجموعه تفریحی سرزمین موج‌های خروشان است که تمامی رکوردها را شکسته و به نظر می‌رسد بهترین انتخاب برای سپری کردن اوقاتی خوش در شهر مشهد می‌باشد. طبق اطلاعات منتشر شده این مجموعه با مساحتی در حدود ۳۰،۰۰۰ متر بزرگترین در نوع خود در جهان بوده و با ارتفاع سقف ۴۰ متر دارای ۴ سرسره سقوط آزاد ۲۴ متری می‌باشد. یکی از ویژگی‌های مهم مجموعه سرزمین موج‌های خروشان ...

آدرس مجموعه موج‌های خروشان: مشهد - کیلومتر ۲ جاده شاندیز - سرزمین موج‌های خروشان

ادامه مطلب...

سرزمین موج‌های آبی مشهد

پارک آبی سرزمین موج‌های آبی مشهد در قاسم آباد، بلوار اندیشه، نبش اندیشه ۸۳ ساخته شده و از بزرگترین پارک‌های آبی خاورمیانه محسوب می‌شود، سرسره "تاپسی توروی" این مجموعه، برنده بهترین سرسره آبی سال ۲۰۱۰ از طرف انجمن پارک‌های آبی جهان است. سرزمین موج‌های آبی مشهد دارای امکانات و تفریحات زیر است :

سرسره‌های آهسته، سرسره‌های سرعتی، سرسره پیچشی، سرسره موج، سرسره تاپسی توروی، سرسره تویستر، چاله ...

آدرس مجموعه موج‌های آبی: مشهد - قاسم آباد - بلوار اندیشه - نبش اندیشه ۸۳

ادامه مطلب...

پارک آبی ایرانیان مشهد

پارک آبی ایرانیان دارای سینمای ۵ بعدی آبی بوده، همچنین برای اولین بار در ایران امکانات موج سواری در مجموعه پارک آبی ایرانیان مشهد فراهم شده و دارای سرسره‌های مختلف آهسته، سرعتی، رنگین کمان، پیچشی، موج و چاله فضایی و نیز استخر موج و رودخانه خروشان، سونا و جکوزی نیز می‌باشد. برای رفتن به پارک آبی ایرانیان می‌توانید با مترو مشهد به ایستگاه پارک ملت ابتدای بلوار امامت مراجعه کرده و از آنجا به راحتی با...

آدرس مجموعه آبی ایرانیان: مشهد - قاسم آباد - بلوار حجاب - نبش حجاب۸

ادامه مطلب...

پارک ساحلی آفتاب مشهد

پارک ساحلی آفتاب مشهد در انتهای بلوار خیام شمالی- ميدان بهارستان- جنب الماس شرق ساخته شده و جزء بزرگترین پارک‌های آبی طبقاتی در دنیا است و امکاناتی از قبیل سه استخر مجزا برای آقایان، بانوان و استخرVIP،  سرسره سرعت به ارتفاع ۱۸متر و سرسره آهسته به ارتفاع ۱۵ متر، سرسره پیچ به ارتفاع ۱۸متر و سرسره دوقلویی به ارتفاع ۱۸متر دارد. ارتفاع چاله فضایی پارک ساحلی آفتاب مشهد ۱۷ متر و استخر موج پارک ساحلی آفتاب ۳۵ متر است و دارای رودخانه‌ای به طول ۱۷۰ متر و...

آدرس مجموعه آبی پارک ساحلی آفتاب: مشهد - انتهای بلوار خیام شمالی - میدان بهارستان - جنب الماس شرق

ادامه مطلب...

پارک‌های شهر مشهد

پارک ملت مشهد

پارک ملت یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های شهر مشهد می‌باشد و با وسعت تقریبی ۷۲هکتار جزء وسیعترین و مهمترین بوستان‌ها در محدوده شهر مشهد می‌باشد. پارک ملت مشهد در حاشیه بزرگراه وکیل آباد و در غرب شهر مشهد می‌باشد. پارک ملت مشهد دارای امکانات بهداشتی، مسجد، شهر‌بازی، میادین ورزشی، مجتمع فرهنگی - هنری امام رضا، کتابخانه و استخر شنا می‌باشد. چرخ و فلک بوستان ملت مشهد بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه و هجدهمین چرخ و فلک مرتفع جهان می‌باشد. ایستگاه قطار شهری پارک ملت دسترسی مسافران را به این پارک سهولت می‌بخشد.

ادامه مطلب...

پارک پردیس قائم  مشهد

پارک پردیس قائم مشهد دارای گونه‌های گیاهی متنوع و بسیار است، همچنین دارای ساختمان موزه ایرانی، آلاچیق و آب‌نماهای موزیکال و همچنین مکانی برای بازی‌های کامپیوتری دارد. پارک پردیس قائم مشهد از شمال به شهرک امام هادی و از شرق به بلوار توس و از غرب به باغ آستان قدس رضوی محدود است و پارک پردیس قائم در شمال شهر مشهد قرار دارد. مساحت این پارک ۱۶۳۹۲۶ متر‌مربع می‌باشد.

ادامه مطلب...

پارک میرزا کوچک خان مشهد

پارک میرزا کوچک خان مشهد در نزدیک حرم امام رضا (ع) قرار دارد و مکانی بسیار دلنشین برای زائرین محسوب می‌شود. وسعت پارک میرزا کوچک خان مشهد ۳۲۳۲۵ متر مربع می‌باشد. پارک میرزا کوچک خان دارای زمین‌های ورزشی، کتابخانه عمومی کودکان و نوجوانان ،استخر شنا و شهر‌بازی می‌باشد. پارک میرزا کوچک خان مشهد در حاشیه خیابان دانش شرقی و در نزدیکی بازار رضا و ضلع جنوب غربی میدان ۱۷ شهریور قرار دارد.

ادامه مطلب...

پارک امت مشهد

وسعت پارک امت مشهد در حدود ۳۰۳۰۰ متر‌مربع است. پارک امت مشهد در انتهای خیابان شهید مفتح (سی متری طلاب) قرار دارد. پارک امت مشهد نیز دارای امکانات رفاهی، تفریحی و بهداشتی است و دارای شهربازی برای استفاده کودکان و نوجوانان است.

ادامه مطلب...

باغ ملی مشهد

بوستان باغ ملی مشهد که از پارک‌های قدیمی و زیبای مشهد است. باغ ملی مشهد در سال ۱۳۴۵ توسط حسین ملک به شهرداری مشهد واگذار شده است. باغ ملی مشهد دارای مجموعه‌ای برای بازی کودکان نیز می‌باشد. باغ ملی مشهد در یکی از خیابان‌های قدیمی مشهد به نام امام خمینی (ارگ) قرار دارد. انتهای خیابان جنت مشهد که بازار معروف جنت در آن قرار دارد نیز به خیابان امام خمینی و باغ ملی مشهد منتهی می‌شود.

ادامه مطلب...

پارک بزرگ وحدت مشهد

پارک وحدت بزرگترین پارک در مشهد می‌باشد. پارک بزرگ وحدت به وسعت ۲۰ هکتار در حاشیه بلوار وحدت در شرق مشهد قرار دارد. پارک بزرگ وحدت مشهد دارای امکانات سیاحتی، تفریحی و ورزشی همچون فضای سبز، دریاچه مصنوعی، آب‌نما و آبشار، تئاتر و سینما‌های تابستانی و امکانات ورزشی از قبیل سکوهای تنیس روی میز، شطرنج، زمین‌های ورزشی و زمین اسکیت و … می‌باشد. پارک بزرگ وحدت جزء مناطق گردشگری مشهد هم می‌باشد. پارک وحدت همواره محل استراحت و تفریح شهروندان مشهدی و زائران است.

ادامه مطلب...

پارک بانوان (حجاب) درشهر مشهد

پارک حجاب مشهد که اولین پارک بانوان مشهد محسوب می‌شود، در حاشیه هدایت غربی، ستادی در شهر مشهد واقع است. پارک حجاب مشهد با زیربنایی در حدود دوازده هکتار، برای بانوان مشهد و ایجاد تحرک بیشتر و ایجاد فضایی برای ورزش بانوان در شهر مشهد ساخته شد. دوچرخه، اسکیت، لوازم ورزشی، زمین ورزش کودکان و بوفه از امکاناتی است که در پارک حجاب وجود دارد. همچنین در قسمتی از ...

ادامه مطلب...

پارک کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی مشهد در انتهای خیابان کوهسنگی قرار دارد. پارک کوهسنگی از مشهورترین و زیبا‌ترین مکان‌های گردشگری و تفریحگاه‌های شهر مشهد وجود دارد. در پارک کوهسنگی مشهد، استخری بزرگ وجود دارد و تلفیق آب و منظره کوهسنگی در میان پارک و فضای سبز پارک منظره‌ای زیبا و فضایی دل انگیز پدید آورده است. گلکاری‌ها و درختکاری‌های کوه سنگی، بر زیبایی آن افزوده است. البته بازار هنر از دیگر جلوه‌های پارک کوهسنگی می‌باشد.

ادامه مطلب...

پارک‌های جنگلی شهر مشهد

پارک بزرگ انقلاب (پارک جنگلی طرق) در مشهد

پارک بزرگ انقلاب در نزدیکی پلیس راه در دروازه ورودی شهر مشهد در مسیر تهران قرار گرفته است. در واقع پارک جنگلی طرق در حاشیه جنوب شرقی شهر مشهد است و یکی از بزرگترین اماکن اسکان و ارائه خدمات به زائران و شهروندان می‌باشد.

ادامه مطلب...

پارک مینیاتور مشهد

پارک مینیاتور مشهد به عنوان اولین بوستان مینیاتور شرق کشور در منطقه ۱۲ شهر مشهد افتتاح شده است. قرار است در پارک مینیاتور شهر مشهد در حدود ۵۸ ماکت از آثار باستانی و فرهنگی کشور ایران در ابعاد کوچک ساخته شود که البته در هنگام افتتاح پارک تنها ۹ ماکت از تخت جمشید، آرامگاه فردوسی، آرامگاه عطار، پل خواجو، فرودگاه مشهد، ایستگاه راه آهن مشهد، باغ شاهزاده ماهان، سد کارون و روستای کندوان ساخته شده و موجود می‌باشد.

ادامه مطلب...

پارک جنگلی وکیل آباد در مشهد

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد از زمان وقف آن توسط حسین ملک مالک این باغ در سال چهل و هشت از تفریحگاه‌های مهم مشهد به شمار می‌رود. پارک جنگلی وکیل آباد مشهد خوش آب و هوا و خوش منظره است و دارای رودخانه‌های فصلی بوده و آب درختان آن توسط قنات وکیل آباد تامین می‌شود که سرچشمه این قنات بند گلستان است. مساحت پارک وکیل آباد مشهد که در قدیم به باغ وکیل نیز مشهور بوده است، بیش از ۷۰ هکتار می‌باشد و جزء ییلاقات عمومی شهر مشهد محسوب می‌شود که در فاصله ۸ کیلومتری شمال غرب مشهد واقع شده است. پارک وکیل آباد با واقع شدن مجاور ییلاق خوش آب و هوا و معروف طرقبه و با امکاناتی که سال‌های اخیر به آن اضافه شده است از جمله بوفه و رستوران، تاسسیات بهداشتی و وسایل بازی و نوسازی استخرها و کف سازی پارک با مصالح طبیعی از تفریحگاه‌های شلوغ و پر طرفدار مشهد به شمار می‌رود. شهربازی ...

ادامه مطلب...

پارک‌های کوهستانی شهر مشهد

پارک (کوهستانی) خورشید در مشهد

پارک کوهستانی خورشید که به بام مشهد نیز مشهور می‌باشد، در انتهای بلوار هاشمیه مشهد واقع شده و با وسعتی در حدود ۴۰۰ هکتار بزرگترین پارک کوهستانی مشهد می‌باشد. پارک خورشید که بزرگترین پارک کوهستانی شهر مشهد می‌باشد به علت واقع شدن در ارتفاعات هاشمیه دارای منظره بسیار زیبا از شهر مشهد به خصوص در شب می‌باشد. پارک خورشید مشهد تنها پارکی است که می‌توان با اتومبیل به داخل آن رفت دارای آلاچیق، باربیکیو، ...

ادامه مطلب...

کوهستان پارک شادی در مشهد (شهربازی مشهد)

پارک کوهستانی شادی در انتهای بلوار وکیل آباد مشهد به وسعت ۱۸ هکتار ساخته شده و در واقع تفرجگاهی چند منظوره است و دارای شهر‌بازی، موتور سواری، آبشار، تاب کودک، گاو وحشی، قایقرانی، کالسکه سواری، تاپ خانواده و کودک، دستگاه‌های طوفان و بسیاری دیگر از بازی‌ها و سرگرمی‌ها، برای کوچک و بزرگ می‌باشد بیشتر کسانی که به مشهد مسافرت میکنند برای سرگرمی از این پارک دیدن می‌کنند از خصوصیات ویژه پارک شادی داشتن اورژانس و نمازخانه، رستوران، استراحتگاه‌های خانوادگی، فروشگاه‌های مختلف، تعمیرگاه و پارکینگ می‌باشد.

ادامه مطلب...

شهربازی سرپوشیده سرزمین عجایب مشهد

شهربازی سرزمین عجایب مشهد یک شهربازی سرپوشیده در مجتمع تجاری تفریحی الماس شرق واقع در انتهای بلوار خیام شمالی مشهد است. سرزمین عجایب الماس شرق بزرگ‌ترین شهربازی سرپوشیده مشهد به حساب می‌آید. چهار فصل بودن مجموعه سرزمین عجایب مشهد با توجه به سرپوشیده بودن آن و نزدیکی به مراکز خرید بزرگ مشهد (الماس شرق، وصال، مروارید شرق) از مزایای آن به شمار می‌رود.

ادامه مطلب...

 

سینما پنج بعدی در مشهد

بی جهت نیست مجتمع تجاری تفریحی الماس شرق به یکی از پر طرفدارترین محل‌های سرگرمی و تفریح و خرید برای شهروندان مشهد و زائران تبدیل شده است. یکی دیگر از تفریحات الماس شرق سینمای پنج بعدی این مجتمع می‌باشد که می‌تواند برای کودکان و البته بزرگسالان جذاب باشد.

ادامه مطلب...

پیست اسکی در مشهد

پیست اسکی شیرباد در استان خراسان رضوی اولین و تنها‌ترین پیست اسکی در منطقه شرق کشور می‌باشد. مساحت پیست اسکی شیرباد ۵۰ هکتار می‌باشد و در ارتفاع سه هزار و ۳۱۰ متر ساخته شده و به علت ارتفاع زیاد آن در بیشتر فصل‌های سال برف‌گیر است. پیست اسکی شیرباد در روستای دولت آباد مشهد و در ارتفاعات قله‌ی مرتفع شیرباد می‌باشد.

ادامه مطلب...

پیست اسکی روی یخ (پاتیناژ) در مشهد

بزرگترین پیست اسکیت روی یخ مشهد در بلوک پنجم مرکز تعطیلات سرگرمی و خرید پدیده شاندیز در مشهد ساخته شده است. پاتیناژ از ورزش‌های زمستانی است که بیشتر در کشورهای سردسیر معمول است. پاتیناژ یا اسکیت روی یخ حرکت و حفظ تعادل با کفش مخصوص بر روی یخ و انجام حرکات مختلف است. پیست پاتیناژ پدیده توسط یک شرکت هلندی طراحی شده است بزرگترین پیست اسکیت روی یخ سرپوشیده خاورمیانه است که با متراژ...

ادامه مطلب...

باغ وحش وکیل آباد مشهد

تنها باغ وحش مشهد و استان خراسان رضوی باغ وحش وکیل آباد است که در مجاورت پارک جنگلی وکیل آباد قرار دارد و دارای حیوانات گوشتخوار، علف‌خوار، آبزی، خزنده و پرندگان مختلف است. باغ وحش وکیل آباد در جنوب غربی مشهد ساخته شده است.

ادامه مطلب...

 بند گلستان

بند گلستان مشهد، در دوران تیموری ساخته شده است. بند گلستان در ۱۲ کیلومتری غرب مشهد و در حدود ۴کیلومتری طرقبه واقع شده است. در فضای اطراف سد گلستان رستوران و قهوه خانه وجود دارد و همچنین می‌توان در دریاچه سد قایقرانی کرد.

ادامه مطلب...

باشگاه‌های سوارکاری مشهد

حتی اگر قصد سوارکاری ندارید و از علاقمندان این ورزش مفرح هم نیستید، باز هم حضور در یکی از باشگاه‌های اسب سواری و سوارکاری در مشهد و بازدید از اسب‌های زیبا و تجربه فضای آرامش بخش آن را به شما توصیه می‌کنیم! در مشهد برای بازدید از اسب‌های زیبا، سوارکاری و حتی آشنایی کودکان با پونی‌ها (نژادی زیبا از اسب‌ها که جثه کوچکی دارند) محل‌های مناسبی وجود دارد. 

ادامه مطلب...

باغ پرندگان مشهد

      

باغ پرندگان موجود در منطقه گردشگری تجاری سپاد در شهر مشهد تنها و اولین باغ پرندگان منطقه شرق کشور می‌باشد که با هزینه بالغ بر نهصد میلیون در شهر مشهد ساخته شده است . در باغ پرندگان مشهد انواع پرندگان با گونه‌های کمیاب ایرانی، آسیایی و

ادامه مطلب...

پارک علمی پروفسور بازیما مشهد

یکی از متفاوت‌ترین و موفق‌ترین انواع مراکز تفریحی در جهان، پارک‌های موضوعی هستند. این پارک‌ها علاوه بر ویژگی‌های ماجراجویانه، هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده -که در شهربازی‌ها نیز یافت می‌شود- به موضوع‌دهی تمامی اجزا و فعالیت‌های خود می‌پردازند و از روش‌های داستان‌گویی جذاب بهره می‌برند. 

پارک علمی تفریحی پروفسور بازیما به‌عنوان اولین پارک علمی تفریحی در ایران و سومین پارک سفر به درون بدن انسان در دنیا (پس از کورپوس هلند و سنگاپور) مجموعه ای متفاوت از سرگرمی، هیجان و مطالب علمی جالب برای خانواده‌ها است. در پارک پروفسور بازیما مشهد سوار بر ماشین زمان شده و به سفری یک ساعته از ابتدای خلقت جهان تا به امروز می‌رویم، از کنار آتشفشان‌ها و دایناسورها عبور کرده و ... 

ادامه مطلب...

پیست موتور کراس مشهد

افرادی که علاقه مند به سوار شدن به موتور کراس در شهر مشهد هستند می‌توانند به پیست موتور کراس مشهد مراجعه کنند. در پیست موتور کراس مشهد نیاز نیست که افراد مراجعه کننده حتما گواهینامه داشته باشند زیرا مربیانی در پیست حضور دارند و به افراد آموزش می‌دهند. البته قابل ذکر می‌باشد که

ادامه مطلب...

پیست دوچرخه سواری مشهد

در شهر مشهد برای دوچرخه سواری آقایان و بانوان پیست دوچرخه سواری ساخته شده که جزء پیست‌های باکیفیت در کشور می‌باشد و در واقع دومین پیست دوچرخه سواری در کشور، پیست دوچرخه سواری ثامن الائمه مشهد می‌باشد که  در آن مسابقات کشوری و حتی مسابقات بین المللی

ادامه مطلب...

باغ گلها مشهد

باغ گل‌های مشهد یکی از زیبا‌ترین باغ‌ها و پارک‌های گل در سطح کشور می‌باشد. طراحی فیزیکی باغ گل‌های مشهد بر پایه گل بنفشه بوده به گونه‌ای که اگر دقت کنید گل بنفشه از هشت گلبرگ تشکیل شده و باغ گل‌ها نیز مانند بنفشه‌ای است که هر گلبرگ آن یک مجموعه گل را در خود دارد، مانند باغ گل‌های صخره‌ای، باغ رز، باغ گیاهان پوششی، باغ گل‌های پیازی، گل‌های فصلی، گل‌های دارویی، گل‌های برکه ای. قابل ذکر است که در باغ گل‌ها مشهد در هر فصل از سال گل‌ها و گیاهان

ادامه مطلب...

باغ ملک آباد مشهد 

باغ ملک آباد بزرگترین شش تنفسی شهر مشهد است و نقش بسیاری در تصفیه هوای شهر مشهد دارد. وسعت کلی باغ ملک آباد در حدود ۲۸۳۷۷۰۰ متر‌مربع است و در حدود ۵۲ هکتار از باغ ملک آباد فضای سبز، درخت کاری و جنگل کاری شده است و در حدود ۱۰ هکتار آن نیز زمین آماده کشت می باشد و ۸ هکتار آن نیز جهت خزانه و در حدود ۱۸۳ هکتار از باغ ملک آباد مشهد دارای انواع درختان میوه از قبیل گلابی، سیب و

ادامه مطلب...

پارک ملی چهل بازه مشهد

پارک ملی چهل بازه مشهد یکی از پروژه‌های عظیم ملی کشور می‌باشد که در شهر مشهد در حال ساخت و تکمیل شدن است. پارک چهل بازه مشهد دارای وسعتی در حدود ۱۱۵ هکتار است و رودخانه‌ی چهل بازه نیز از وسط آن عبور کرده و بر زیبای پارک افزوده است. پارک چهل بازه مشهد از نظر وسعت و پالایش آلاینده‌های هوای شهر با پارک جنگلی وکیل آباد رقابت خواهد کرد. پارک چهل بازه مشهد جزء پروژه‌های تفریحی و گردشگری شهر مشهد نیز قرار گرفته است. پارک چهل بازه مشهد دارای

ادامه مطلب...

 

نوشتن دیدگاه

اگر تجربه بازدید از این مکان را داشته اید از شما خواهشمندیم تجربه خود را با دیگران در میان بگذارید. از شما استدعا داریم مزایا و معایب آن را صادقانه با ذکر مورد و دلیل ذکر کرده و پیشنهادات خود را برای استفاده بهتر سایرین در اختیار کاربران سایت قرار دهید. خواهشمندیم نظرات خود را با فونت فارسی بنویسید.
پیشاپیش بابت به اشتراک گذاری تجربیاتتان از شما سپاسگذاریم.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشهد اینفو

راهنمای سفر و اطلاعات شهری مشهد

Copyright © 2017 Mashhad info All Rights Reserved

   به شبکه های اجتماعی مشهد اینفو بپوندید گوگل پلاس مشهد اینفو تلگرام مشهد اینفو